Anasayfa Hakkımızda Yönetim Organları Gençlik Meclisi Staj Kurulu CMK Adli Yardım Komisyonlar Baro Levhası Avukata Özel Fotoğraf Galerisi Tüm Duyurular
Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

- Nüfus Cüzdan Fotokopisi - 3 adet
- Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
- Fakülte Diploması veya Geçici Mezuniyet Belgesi - 3 adet (Noterden onaylı. Yurtdışındaki üniversitelerin mezunları, Yüksek Öğrenim Kurulu’nca düzenlenen denklik belgesi ve eksik derslerin tamamlandığına dair belge de sunacaklardır.)
- Sağlık Raporu (Aile hekimliğinden, devlet hastanelerinden veya sağlık ocağından alınabilir.)
- Sabıka Kaydı - (Arşiv kayıtlı olarak isteyiniz.) (E-Devlet şifresi ile internetten de alınabilir) Soyadınızda veya adınızda herhangi bir değişiklik varsa, bu değişikliği gösterir resmi belge ve önceki soyadınıza veya adınıza göre arşiv kayıtlı adli sicil belgesi de dosyaya sunulacaktır.
- İkametgah belgesi veya nüfus yerleşim yeri belgesi (Sadece Eskişehir ikametgâhı kabul edilir)
- Başvurunuz itibariyle SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı (4A,4B,4C) Kurumlarından kaydınızın olmadığına dair belge (adınız ve soyadınız gözükmelidir) gerekmektedir.
* Staj başvurusu yaptığınız tarih itibariyle SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı Kurumlarında kayıtlı olmamanız gerekmektedir. Daha önce yapılan kayıtların da çıkış tarihinin gözükmesi gerekmektedir.
- Taahhütname (Tahhütnameyi indirmek için tıklayınız.) (Lütfen okuyarak imzalayınız)
- Memuriyet sicil özeti (Memurluk yapanlar için.). Hizmet dökümü dışında sicile geçmeyen soruşturma ve kovuşturma bilgilerinin de özellikle belirtilmesi gerekmektedir.
- Vesikalık (Biyometrik) fotoğraf - 2 adet (Biyometrik Fotoğraf: Erkekler için kravatlı, tamamen sakalsız, çene yanaklar açık olacak, gölge düşmeyecek, arka fonu beyaz desensiz olması gerekiyor.)
- Askerlik Terhis Belgesi (Askerlik görevini yapanlar için)
- Staj Kaydiyesi (Staja başlangıçta her stajyerden alınacaktır.) - 750 TL / Eskişehir Barosu Başkanlığı IBAN: TR 50 0003 2000 0000 0027 7486 84 / TEB A.Ş. İki Eylül Caddesi Şubesi Eskişehir
LÜTFEN OKUYUNUZ
Staj süresince ücretli bir işte çalışmamanız, SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı Kurumlarına kayıtlı olmamanız gerekmektedir. Aksi tespit edildiğinde stajınız İPTAL edilecektir.
EKSİK BELGELERLE YAPILAN BAŞVURULAR KABUL EDİLMEMEKTEDİR.

RUHSAT BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

- Vergi Dairesine Ruhsat Harcı (9069 Diğer Harç kodu ile ödenmesi gerekir)(670,40 TL)
- TBB Halk Bankası (Ankara Yenişehir ŞUBESİ 16000075 nolu hesabına) 300 TL yatırılacak.
Iban No: TR59 0001 2009 2120 0016 0000 75
- Baro Giriş Aidatı (1.000 TL) Adliye, Giriş Kat Z-72 No'lu Baro odası
- Kimlik Ödemesi (40 TL) Adliye, Giriş Kat Z-72 No'lu Baro odası
- Sabıka Kaydı Avukatlık Ruhsatı için (Resmi Kurum)
- Avukat Cübbeli (6 X 9 cm) fotoğraf 4 adet (Biyometrik Fotoğraf: Fotoğraflar cübbe görünecek şekilde, erkekler için kravatlı, tamamen sakalsız, çene yanaklar açık olacak, gölge düşmeyecek, arka fonu beyaz desensiz olması gerekiyor.)
- Avukat Cübbeli (4,5 X 6 cm) vesikalık fotoğraf 4 adet (Biyometrik Fotoğraf: Fotoğraflar cübbe görünecek şekilde, erkekler için kravatlı, tamamen sakalsız, çene yanaklar açık olacak, gölge düşmeyecek, arka fonu beyaz desensiz olması gerekiyor.)
- Nüfus Kayıt Örneği
- İkametgah Belgesi
- SSK, Bağ-Kur. Emekli Sandığı Kurumlarından (4a-4b-4c) kaydınızın olmadığına dair belge.

Staj Kredi Başvuru Formu ve Sözleşmesi İçin Tıklayınız..

BaroNet Etkinlik Takvimi TBB Duyuruları Basında Biz Baro Dergisi İlan Panosu Bilgi Edinme Resmi Gazete Mevzuat Faydalı Linkler İletişim

Copyright © 2011 | Eskişehir Barosu | Tüm Hakları Saklıdır.